Arguvandan

Arguvan Doğal Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Ürünleri Stantlarda Yerini Aldı

Arguvan Doğal Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Ürünleri Stantlarda Yerini Aldı.

Malatya’nın tahıl ambarı olan Arguvan ürettiği tarım ürünleri ile Malatya’nın ve ülke’nin tarım ürünleri ihtiyacını karşılıyor.

Arguvanlı üreticiler, ürettikleri (Sarı bursa bulguru ,Kızıltan bulguru,Kavurmalık biber  kurusu, Dolmalık biber kurusu, Yarma, Nohut, Domates kurusu , Tarhana  ve erişte) gibi ürünlerini değerinde pazarlayabilmek ve üretici ile tüketiciyi buluşturmak, yeni iş alanları sağlamak, üreticiye artı gelir ve “Arguvan Doğal” markası ile tanınmak  üzere 2019 yılında “S.S. Arguvan Doğal Tarımsal Kalkınma Kooperatifi”ni  kurmuşlardı. 

Aradan geçen kısa sürede, S.S. Arguvan Doğal Tarımsal Kalkınma Kooperatifi amaçları doğrultusunda üretimini gerçekleştirmiş, paketlemesini yaparak tüketicilerin beğenisine sunulmuştur.

Malatya İnönü Kapalı çarşı üzerinde açılan tüm ilçelerin yöresel ürünlerinin sergilendiği stantlarda S.S. Arguvan Doğal Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ürettiği ürünlerde halkın beğenisine sunulmuştur. 

S.S. Arguvan Doğal Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’in, ürettiği ürünler arasında Sarı bursa bulguru ,Kızıltan bulguru,Kavurmalık biber  kurusu,Dolmalık biber kurusu,Yarma,Nohut, Domates kurusu , Tarhana  ve erişte  çeşitleri mevcuttur.

İnönü Kapalı Çarşısı üzerinde açılan standın kapanmasını takiben S.S. Arguvan Doğal Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ürünlerinin perakende satışının, Malatya Büyükşehir Belediyesi karşısında bulunan Sümer Parkta bulunan “Yöresel Ürünler Pazarın’da” devam edeceği öğrenildi.

Arguvan belediyesinin ve S.S. Arguvan Doğal Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bu çalışması halkımız tarafından takdirle karşılanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir