Arguvandan

Kademeli Normalleşme Genelgesi Yayınlandı

İçişleri Bakanlığı, Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesini  Yayınladı.

17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’ten 1 Haziran 2021 Salı günü saat 05.00’e kadar uygulanacak olan kademeli normalleşme aşağıya çıkarılmıştır.

-Sokağa çıkma kısıtlaması hafta içerisi 21.00 ile 05.00 arası devam edecek, Cuma günü saat 21.00’de başlayacak Cumartesi ve Pazar günü tam gün olmak üzere Pazartesi günü 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek.

-Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek,

-Aşı hakkını kullanarak aşısını yaptıran 65 yaş üzeri vatandaşlar herkese uygulanan kısıtlama dışında bir kısıtlamaya tabi olmayacak. Aşı hakkını kullanmayan 65 yaş üstü vatandaşlar hafta içi 10.00 ile 14.00 saatleri içerisinde sokağa çıkabilecekler.

 Hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis,  Hafta sonlarında ise 07.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis, şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir.

17 Mayıs-1 Haziran arası uygulanacak olan kademeli normalleşme döneminde aşağıda sayılan işyerlerinin faaliyetlerine geçici olarak ara verilmesine devam edilecektir.

-Gazino, taverna, birahane, nargile salonu/kafeleri,

– Sinema salonları,

– Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler,

– İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları,

– Halı saha, yüzme havuzu, spor salonları,

– Hamam, sauna ve masaj salonları,

– Lunaparklar ve tematik parklar.

Eğitim Öğretim Faaliyetleri

Halihazırda faaliyetlerine devam etmekte olan kreşlerle birlikte Milli Eğitim Bakanlığıyla yapılan değerlendirmeler çerçevesinde kademeli normalleşme döneminde anaokulları da faaliyetlerine devam edecek olup diğer tüm okul ve sınıf seviyeleri için Milli Eğitim Bakanlığınca kamuoyuna duyurulduğu şekilde uygulama sürdürülecektir.

İçişleri Bakanlığının Kademeli Normalleşme Genelgesini okumak için lütfen linki tıklayınız.

Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir