Arguvandan

Hastanelere Ulaşımda Trafiği Rahatlatacak Bağlantı Yolları Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan, Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ve Daire Başkanları ile birlikte hastaneler bölgesindeki trafik yoğunluğunu asgariye indirmek için başlatılan çalışmaları  yerinde inceledi.

Malatya sağlık kompleksinin içerisinde; 71 Ünit, 5 yatak kapasiteli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 54 poliklinik, 294 yatak kapasitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve 1040 yataklı, 240 polikliniği, 23 ameliyat odası, 90 yataklı yoğun bakım ünitesi, 29 yataklı hemodiyaliz ünitesi olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile halkımıza hizmet vermektedir. Malatya da Kamu hastanelerinin bir arada toplanması nedeniyle yaya ve araç trafiğinde yoğunluk yaşanıyordu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde yayınlanan haberde aşağıdaki bilgilere yer verildi.

Malatya Büyükşehir Yol ve Altyapı Daire Başkanı Mehmet Mert, “Büyükşehir Belediyesi olarak Hastane çevresindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Anayurt Bulvarını açtık. İstasyon Caddesini genişleterek yeniledik. Bu çalışmaların yanında hastahane içi trafiğin rahatlatılması amacıyla Anayurt Bulvarından Çevre Yolu’na bir bağlantı yolu açılarak ve hastaneye ulaşım noktasında vatandaşlarımızın kullandığı kaldırımlar 2 metreden yaklaşık 5 metre genişliğe çıkarılmıştır” dedi.

Büyükşehir Belediyesinin Malatya her noktasında hizmet ve yatırımlarına devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Malatya Trafiğini rahatlatmak için gerek Anayurt Bulvarı gerek Danişmetgazi Bulvarı olsun gerekse de Kuzey ve Güney Kuşak Yolları ile ilgili ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışma içerisindeler. Anayurt Bulvarını hizmete aldık, Danişmentgazi Bulvarı tamamlanma aşamasında. Ayrıca bu çalışmalarımızın yanında bağlantı yolları ile ilgili çalışmalarda devam ediyor. Ergenekon kavşağın-Anayurt Bulvarından Eğitim ve Araştırma Hastahanesi içinden geçerek Çevre Yolu bağlantı yolumuzu ekiplerimiz tamamladı. Bu yolumuz aynı zamanda hastahane içindeki trafik yoğunluğunu da rahatlatacak. Vatandaşlarımızın hastahaneye ulaşımı noktasında çok dar olan kaldırımlarda 2 metreden yaklaşık 5 metreye çıkarılarak vatandaşlarımızın bu noktadaki mağduriyetlerinin de önüne geçilmiş oldu. Gerçekleştirilen bu çalışmalarda emeği bulunan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Turgut Özal Bulvarından açılan yeni giriş ve çıkış
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Turgut Özal Bulvarından açılan yeni giriş ve çıkış
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Anayurt Bulvarından yeni açılan yol giriş
Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Anayurt Bulvarından yeni açılan yol giriş

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir