Arguvandan

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun

Dünya’nın en büyük donanmalarına sahip emperyalist ülkelerin vahşice saldırısına,  kısıtlı imkanlarla karşı koyan inançlı bir ulusun zaferidir Çanakkale.

106 yıl önce kazanılan bu zafer, elbette kolay kazanılmamıştır. Cepheden, cepheye koşmuş, yorgun bitkin ancak inançlı, tecrübeli ve kararlı komutanların, henüz çocuk yaşta denebilecek askerlerin, cephelere mermi taşıyan anaların, genç kızların ve bir birlerine kenetlenmiş bir ulusun zaferidir Çanakkale.

Büyük zaferler elbette kolay kazanılmaz, büyük yıkımları, tahribatları olur. Çanakkale savaşında da ulusumuz çok büyük sıkıntılar çekmiş, savaş yıllarında ülkenin dört bir yanında pek çok okul mezun verememiş, henüz 13-15 yaşlarında daha bıyıkları terlememiş çocuklar, gelecekteki çocuklarımız savaş yüzü görmesin  vatanın bağrına düşman çizmesini basmasın diye toprağa düşmüşler, şehit olmuşlardır.

Bu duygu ve düşünce ile Dünya tarihini  değiştiren, Çanakkale’yi geçilmez yapan vatan evlatları bizlere özgür ve barış içinde bir vatan bırakmışlardır.

Bu duygu ve düşünce ile Çanakkale Deniz Zaferinin 106. Yılını  kutluyor, bu anlamlı günde yüce önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ümüzü, silah arkadaşlarını, vatan için canını veren tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir