Arguvandan

T.Özal Mahallesi Gülümser Caddesinde Asfalt Yenileme Çalışması Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamalarından faydalanarak Malatya Yeşilyurt İlçesi Turgut Özal Mahallesinde bulunan Gülümser Caddesinde asfalt yenileme çalışması başlatıldı.

Bu gün belediye başkanlığından yapılan açıklamada bir buçuk kilometre uzunluğu bulunan caddenin yıpranan asfaltı önce kazındı sonra ise alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra asfalt yenilemesi yapılacağı açıklandı.

T.Özal Mahallesi Gülümser Caddesi

Caddede çalışmaları yerinde incelemelerde bulundu.  Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  “Normal günlerde caddemiz araç ve yaya trafiği olan bir cadde. Sokağa çıkma yasağıyla birlikte bu yoğunluk burada yaşanmayacak. Bizde bunu fırsata dönüştürerek burada çalışmaya başladık. Çok kısa bir sürede standartlara uygun hale getireceğiz. Çevre yoluyla birleşen caddemiz Alparslan Türkeş Bulvarının da devamı niteliğinde. Bu kavşağımızda da düzenlememiz olacak. Caddemizin 300 metrelik bölümünde kaldırım çalışması da yapacağız. Su, kanalizasyon ve diğer altyapı çalışmalarıda yapılacak. Biz sahada her daim çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

Gülümser Cad.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir