Arguvandan

Kale’de Tamamlanan Deprem Konutları Hak Sahiplerine Teslim Edildi

24 Ocak 2020 günü Elazığ ili Sivrice İlçesinde meydana gelen 6.8 şiddetinde ki deprem  ilimizde de bir çok konutun yıkılmasına, ağır ve hafif hasar görmesine  sebep olmuştu.  

Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada; Bahsi geçen depremde konutları yıkılan vatandaşlarımıza tahsis edilmek üzere yapımı tamamlanan 309 deprem konutu Kale ilçesi İzollu İlkokulu Konferans Salonunda yapılan kura çekimi ile hak sahiplerine teslim edildi. 

Kale İlçesi İzollu İlkokulu Konferans Salonunda yapılan törene  Vali Aydın Baruş,  AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Hakan Kahtalı, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, İlçe Kaymakamı Abdulselam Bıçak, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İlçe Belediye Başkanı Murat Koca, Büyükşehir Belediyesi adına Vahap Erdem, AFAD İl Müdürü Mustafa Türker, siyasi parti temsilcileri, TOKİ temsilcileri, muhtarlar ve hak sahipleri katıldı.

Kale İlçesi İzollu İlköğretim Okulu Konferans salonunda yapılan kura çekimi töreni ile ilgili Malatya Valiliğinin yapmış olduğu açıklamanın tam metninine erimek için lütfen linki tıklayınız. Kale’de Tamamlanan Deprem Konutları Kura İle Hak Sahiplerine Teslim Edildi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir