Arguvandan

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yoğun Bakım Servisinde Yangın

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesinde saat 14.45 sıralarında yatmakta olan bir hastanın yatağında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın nedeniyle hastane içi dumanla dolarken yangın itfaye ekiplerinin müdahalesi ile kısa sürede söndürüldü. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, dahiliye yoğun bakım ve diğer servislerde yatan bazı hastalar ambulanslarla Turgut Özal Tıp Fakültesi’ne sevk edildiler.

Yangın nedeniyle olay yerine gelen Vali Aydın Baruş ve İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Recep Bentli ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan incelemelerde bulundu.

Yangınla ilgili Vali Aydın Baruş bir açıklama yaptı. Vali Aydın Baruş “Saat 14.45’de yoğun bakım ünitesinde yatmakta olan bir hastamızın yatağından kaynaklanan yangın ile ilgili incelemeler devam ediyor. Bu bölümde yoğun bakım tedavisi gören 14 hastamız yoğun bakım tedavisi görmekte. Yangının meydana geldiği yatakta yatan hastamızın kol, bacak ve karın bölgesinde birinci ve ikinci derece yanık mevcut. Ancak şu anda durumu iyi. Bu bölümde yatan diğer hastalarımızda herhangi bir problem olmadı. Diğer odalarda herhangi bir hasar yok. Sadece yangının çıktığı odadaki yatakta meydana gelen bir hasar var. 14 hastamızdan 9’u Turgut Özal Tıp Merkezi’ne sevk edildi. Bu hastalarımızdan biri entübe durumdaydı, onun da durumu stabil şu anda. Diğer hastalarımızın tedavisine burada devam ediliyor. Şu anda olumsuz bir durum yok. Hasta yakınlarımız merak etmesinler. Kendilerine zaten ulaşıldı, haber verildi. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma süreci başlamış durumda. Bundan sonraki süreçte olayın neden kaynaklandığı, kusur ve eksiklikler tespit edilerek, ona göre işlem yapılacak. Tüm hastalarımıza ve yakınlarına geçmiş olsun” dedi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir