Arguvandan

Hekimhan Yöresel Ürünler Pazarı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen İşleri Daire Başkanlığınca, ilimizde yöresel üreticileri desteklemek ve ilimizde üretilen yöresel ürünleri tüketici ile buluşturmak amacı ile 2020 yılı içerisinde Sümer park’ta her ilçeye bir dükkan tahsis ederek  “İlk Elden Yöresel Ürünler Pazarı” açmıştı.

İlçelerimizde küçük girişimciler tarafından üretilen yöresel ürünler raflarda yerlerini almaya başladı. Bu gün ziyarette bulunduğumuz Hekimhan standında (dükkanında) Hekimhan’lı girişimciler tarafından, Hekimhan’la özdeşleşmiş bir çok ürünün sergilendiğini raflarda görme imkanına kavuştuk.

Hekimhan’lı kadınların, kurdukları kooperatif ile ürettikleri yöresel ürünler arasında tarhana, tut pekmezi, kuru tut, baharatlar, erişte, bez bebek, karamuk çayı ve karamuk pekmezi, ada çayı, sumak, meyve pestilleri, yün halılar, nazar taşları, ağaç işlemeleri,tabak süslemeleri, elma kurusu, armut kurusu, iğde, Hekimhan cevizi ve alıç sirkesi  gibi bir çok ürünü bulmak mümkündür.

Hekimhan yöresel ürünler pazarı çalışanları, il dışında (Hekimhan)’da ikamet ettikleri için haftada iki gün (Pazartesi ve Perşembe) günleri açık tutulmaktadır.

Hekimhan Yöresel Ürünler pazarı ( Hekimhan cevizi ve meyve kuruları)
Hekimhan Yöresel Ürünler Pazarı ( reçel, sirke, bez bebek ve ağaç süslemeleri)
Hekimhan yöresel ürünler Pazarı (ağaç işlemelerden örnek)
Hekimhan Yöresel Ürünler Pazarı ağaç üzerine el işlemeleri
Hekimhan Yöresel Ürünler Pazarı ağaç üzerine el işlemeleri
Hekimhan Yöresel Ürünler Pazarı Nazar taşı ve yün halılar
Hekimhan Yöresel Ürünler Pazarı Nazar taşı ve yün halılar
Hekimhan Yöresel Ürünler Pazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir