Arguvandan

İçişleri Bakanlığı’ndan “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” Genelgesi

İçişleri Bakanlığı COVID-19 ile mücadelede alınan yeni önlemler “Sokağa Çıkma Kısıtlaması’nı da” içeren genelgeyi   81 ilin valiliğine  gönderdi.

İçişleri Bakanlığı, valiliklere gönderdiği “Sokağa Çıkma Kısıtlamaları” konulu genelge kapsamında, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını belirtti.

İçişleri Bakanlığının yaptığı yazılı açıklamada “Yeni Bir Karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta sonları Cuma günleri saat 21.00’de başlamak üzere Cumartesi ve Pazar günleri tam günü kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’e kadar devam edecek şekilde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı belirtilmektedir. İlk uygulama 4 Aralık 2020 Cuma günü saat 21.00’de başlayacak ve 07 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 05.00’de bitecektir.

Sokağa çıkma yasağı konusunda yeni bir karar alınıncaya kadar devam edeceği açıklandı.

Kısıtlamanın olduğu  Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.00 ile 17.00 arası vatandaşlar zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere (65 yaş ve üzeri ile  20 yaş altında bulunanlar hariç olmak üzere) en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler’den alış veriş yapabileceklerdir denilmektedir.

İçişleri Bakanlığının konu ile ilgili genelgesine aşağıdaki likte ulaşabilirsiniz. https://www.icisleri.gov.tr/koronavirus-ile-mucadele-kapsaminda-sokaga-cikma-kisitlamalari—yeni-kisitlama-ve-tedbirler-genelgeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir