Arguvandan

Büyükşehir Belediyesi Yeni Aldığı Toplu Taşıma Araçlarını Hizmete Sundu  

Malatya Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde toplu taşımada sıkıntı yaşanmaması için MOTAŞ araç filosunu yenilemeye devam ediyor. Daha önce alınan 15 otobüse ilaveten, dün (8 Kasın 2020 günü) de 18 metrelik 5 körüklü otobüs ve 7 cenaze nakil aracı Malatyalıların hizmetine sunuldu

Geçtiğimiz aylarda araç filosuna kattığı 15 yeni otobüsün ardından 5 adet yeni körüklü otobüs ile birlikte 7 adet Cenaze Nakil Aracı da Büyükşehir Belediyesi araç filosuna dâhil edildi. 139 otobüs, 22 Trambüsle Malatyalılara konforlu bir şekilde hizmet sunan Büyükşehir Belediyesi, yeni alınan 5 körüklü otobüsü de araç filosuna katarak hem hizmet kalitesini artırdı hem de araç yaş ortalamalarını düşürdü. 

Yeni otobüslerin hizmete alım töreninde açıklamalarda bulunan MOTAŞ Genel Müdürü Cemal Erkoç,  “ Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda 15 tane yeni 12 metrelik Toplu Taşıma Otobüsümüzü hizmete almıştık. Bugünde 18 metrelik yeni körüklü araçlarımızı hizmete alıyoruz. Bu zor dönemde gerçekten büyük emek sarf eden Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Özellikle körüklü araçlarımızda yaş ortalamamız gerçekten çok yüksekti. 1984, 1986 model araçlarla hizmet vermeye çalışıyorduk. Şuanda günümüz şartlarında engelli rampası olmayan, klima sistemi olmayan ve konforlu olmayan araçlarla hizmet vermeye çalışıyorduk. Sağ olsun başkanımız bu konuda gerekli adımları atarak araç filomuzu yeniliyor ve halkımıza çok daha iyi şartlarda daha konforlu daha güzel hizmetler vermeye çalışıyoruz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Araçlarımız Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı. “Göreve geldiğimizde gerek iş makineleri anlamında olsun gerek toplu taşıma araçları olsun, gerek binek araçlarımız, gerekse de cenaze araçlarımız hayli eskimişti. İş makinelerinde 30 ve 30’un üzerinde, binek araçlarında da çok eski model araçlarla, parça masraflarıyla ve günümüz koşullarında engelli rampası noktasında çok eksik olan toplu taşıma araçlarıyla hizmet etmeye gayret ediyorduk. Göreve geldikten sonra iş makineleri, toplu taşıma araçları ve binek araçları noktasında bütün araçların 5 yıl içerisinde yenilenmesi noktasında talimat verdim. 30 yıllık 40 yıllık araç yaşı değil, en fazla 10 yaşında olabilecek bir araç filosu oluşturacağız. Bu konuda da şuanda yoğun çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz süreç içerisinde 64 milyonluk iş makinelerimizi aldık hizmete sunduk. Geçtiğimiz günlerde yine 15 tane toplu taşıma aracımızı devreye koyduk. Şu anda da 5 tane körüklü modern anlamda, klimalı, engelli rampası olan, pandemi sürecindeki vatandaşlarımızın mesafe koşullarına uygun taşıma yapılması noktasında toplu taşıma araçlarımızı da yeniliyoruz. Şu zor süreç içerisinde baktığımızda bir taraftan alt yapı, yol, su, kanalizasyon, çevre düzenlemesi hizmetleri ve diğer hizmet alanlarına baktığımızda sayısız hizmetler yapılıyor. Toplu taşıma araçlarımızın Malatyalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. ” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi  Toplu Taşıma Araçları Töreni
Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Araçları Töreni
Malatya Büyükşehir Belediyesi Cenaze Nakil Araçları
Malatya Büyükşehir Belediyesi Cenaze Nakil Araçları
Malatya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Araçları halkın hizmetine sunulması töreni
Malatya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Araçları halkın hizmetine sunulması töreni

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir