Arguvandan

17 Ekim 2020 COVID-19 Hasta Tablosu

 

17 Ekim 2020 COVID-19 Hasta Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11 Mart 2020 günü yaptığı ilk açıklamada “tedbirlere uyarsak kazanan biz olacağız” cümlesini kullanmıştı. Bakan Koca hemen hemen her gün aynı cümleyi tekrar ediyor.  Bakan Koca’nın bu tekerlemesi Koronavirüs salgınını durdurmaya, kontrol altına almaya yetmiyor. 

Bu gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan hasta tablosunda salgının devam ettiği görülmektedir. Bir önceki gün  117.005 test sonucunda 1.812 vaka tespit edilmişti, bu gün 112,131 test sonucu 1.723 vaka tespit edilmiş dün 73 kişi vefat etmişken bu gün 71 kişi vefat ettiği görülmektedir. İyileşen hasta sayısında ise dün 1.419 kişi iyileşirken bu gün iyileşen hasta sayısı 1.401’de kalmıştır. Günlük iyileşen hasta sayılarının tespit edilen hastalardan daha çok olması beklenirken, hala tespit edilen hasta sayılarının iyileşen hastalardan fazla olması COVID-19 salgınının ülkemiz ve insanlık için ciddi bir tehdit olmaya devam ettiğinin kanıtıdır.

Sağlık Bakanı Koca, günlük COVID-19 Hasta Tablosu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

“TEDBİRLERE UYARSAK KAZANAN BİZ OLACAĞIZ”

“Sosyal medya hesabından güncel corona verilerinin değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşlara tedbir çağrısı yaptı.

Koca, şu ifadeleri kullandı:

* Ağır hasta sayısını düşürecek olan hastalığın bulaş yollarını engellemektir.

* Bunun için şuan en önemli silahımız tedbirlere birlikte uymak.

* Tedbirlere uyarsak kazanan biz olacağız.”

 

16 Ekim 2020 COVID-19 Hasata Tablosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir