Arguvandan

İlk Elden 13 İlçeden Yöresel Ürünler Pazarı, Üretici Pazarı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sümerpark içerisinde “İlk Elden 13 İlçeden Yöresel Ürünler Pazarı, Üretici Pazarı” açılması için  14 dükka tahsis edildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından tadilatı tamamlanan 14 dükkanın 13’ü ilçelere bir tanesi de kooperatife tahsis edildi. İlçeler, ilçeleri ile özdeşleşmiş ürünlerinin sergilemeye  ve satışlarını yapmaya başladılar.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin girişimleri ile kurulan İlk Elden 13 İlçeden Yöresel Ürünler Pazarı, Üretici Pazarı” üretici ile tüketiciyi aracısız buluşturmayı amaçlamaktadır.  İlçelerimizde üretilen her ürünün yer alabileceği ürünlerini sergileyebilecekleri dükkanlar 15-20 metrekare kapalı alana sahip olup, ayrıca dükkanların önünde ilçelerin kendi kültürlerini sergileyebilecekleri, kültürel ve sosyal iletişim kurabilecekleri  açık alanlarda mevcuttur.

“İlk Elden 13 İlçeden Yöresel Ürünler Pazarı, Üretici Pazarı”  haftanın 7 günü hizmet verecek, üreticiler, ürünlerini sergileme ve aracısız tüketicilere satma imkanına kavuşacaklardır.

Yöresel Ürünler Pazarı AKÇADAĞ
Yöresel Ürünler Pazarı ARAPGİR

“İlk Elden 13 İlçeden Yöresel Ürünler Pazarı, Üretici Pazarı”  İlçelerin kendilerine ayrılan pazarda yerlerini almaları ile birlikte vatandaşın hizmetine açılacaktır.

Yöresel Ürünler Pazarı ARGUVAN
Yöresel Ürünler Pazarı BATTALGAZİ
Yöresel Ürünler Pazarı DOĞANŞEHİR DARENDE
Yöresel Ürünler Pazarı HEKİMHAN DOĞANYOL
Yöresel Ürünler Pazarı KALE
Yöresel Ürünler Pazarı KOOPERATİF
Yöresel Ürünler Pazarı KULUNCAK
Yöresel Ürünler Pazarı PÜTÜRGE
Yöresel Ürünler Pazarı YAZIHAN-YEŞİLYURT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir