Arguvandan

Zabıta Dairesi Başkanlığı Ekipleri Ekmek Denetimleri Yaptı

Malatya Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, vatandaşın sağlığı ve güvenliği için denetimlerini sürdürüyor.

Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından pandemi kurallarına yönelik denetimlerini yaparken rutin denetimlerine de devam ediyor.

Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan pandemi ve rutin denetlemelerle ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı. “Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından, vatandaşların sağlığı ve güvenliği için denetimler yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler tarafından sürdürülen denetimler kapsamında pandemi kurallarına yönelik denetimlerin yanısıra fırınlarda da rutin kontrollere devam ediliyor.

 Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre Zabıta Dairesi Başkanlığı Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Eylül ayı içerisinde toplam 142 pide fırınının denetlendiği bildirildi.

 Yapılan denetimler sırasında zabıta ekipleri tarafından, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığının yayınladığı 2020 ekmek gramaj ve fiyat tarifesine göre eksik gramajı olan 60 pide fırınına Zabıta ekipleri tarafından gerekli yasal işlem uygulandığı belirtildi.

Verilen bilgilere göre zabıta ekipleri tarafından denetim ve kontrollere devam edileceği dile getirildi. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir