Arguvandan

Milli Eğitim Müdürlüğünde Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

İstanbul Sultangazi milli Eğitim Şube Müdürü iken İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan battal Kanbay görevine başladı.

Battal Kanbay Kimdir; 

1980 Malatya Pütürge doğumlu olan Kanbay, ilkokulu Tepehan Şükan Köyü’nde, ortaokulu Pütürge Yibo’da,  liseyi de Malatya Fatih Lisesi’nde okumuştur.  Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olan Kanbay,  Londra’da 2 yıl eğitim alan Battal Kanbay yurda dönerek çeşitli illerde 11 yıl öğretmenlik yapmıştır.Dahasonra yönetici kadrosuna geçen Battal KANBAY okul müdürlüğü, il milli eğitim müdür yardımcılığı ve Milli Eğitim Bakanlığında daire başkanlığı yapmıştır. Battal  Kanbay  İstanbul Sultangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü iken İlmimiz Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmıştır.

İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Battal Kanbay’a başarılar diliyoruz.

İl Müdürlüğümüzde düzenlenen devir teslim töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı görevi Yeni İl Müdürü Battal Kanbay’a devretti.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Öncelikle doğduğum, büyüdüğüm Şehre, 6 yıl gibi uzun bir süre soluksuz emek veren, büyük katkıda bulunan ve birçok kazanım elde edilmesini sağlayan Ali beye; bir Malatyalı olarak şahsım ve Eğitim camiası adına teşekkür etmek istiyorum.

Akademik olarak elde edilen başarılar. Yürütülen projeler ve sürdürülen diğer faaliyetler uzakta da olsam takibimdeydi.

Belirtmeliyim ki çalışmaların; Vizyoner bir anlayışla, bilimsel bir altyapıya dayanan bir fizibilitenin ve planlamanın ürünü olduğu görülmektedir.

Bundan sonraki süreçte amacımız bayrağı devraldığımız yerden;

-Elde edilen başarıların, kazanımların üzerine 2023 Vizyon belgesinde belirlenen hedefler doğrultusunda yenilerini eklemek,

-İlimizin strateji belgesinde gayet net ve somut bir şekilde belirlenen zayıf yönleri biran önce güçlendirmektir.

Yani kısacası aynı tempo heyecan ve şevkle bayrağı devredeceğimiz güne kadar olabildiğince ileri taşımaktır.

Eğitim işi zordur, yerel anlamda yaklaşık 180.000 öğrenciyi en iyi şekilde geleceğine taşımak, taşıyacak eğitim neferlerinin yüküne ortak olmak, takdir buyurursunuz ki kolay olmasa gerek, Ama Eğitimin gönül işi olduğunu da biliyoruz. Şiarımız gönüllere dokunmaktır. Bu süreçte bütün paydaşlarımızın desteğine, katkısına, duasına ihtiyacımız var tek isteğimiz lütfen bunları bizden esirgemeyin. Allah muvaffak etsin. dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir