Arguvandan

ANITKABİRE öyle BAYRAKLI Sahiline mangal yakmaya gidilir gibi gidilmez !

2-3 gün önceden gideceksin ADAM gibi saç sakal traşı olacaksın..Hanımı da göndereceksin kuaföre o da saçını başını düzelttirecek..
Çoluk çocuk aynı şekilde….Kunduralar boyanacak Sabah erken kalkıp sakal traşı olacaksın…Koyu renk takım elbise giyip..kravat takacaksın..yakana da ATATÜRK rozetini.
En yakın çiçekciden en az adam başı birer karanfil alacaksın…
Araban ile gidiyorsan…
ANITKABİRE 1 Km.kala radyonu cd çalarını kapatacaksın..öyle ! Aslanlı yola gireceksin..O yol 5 santimlik çim boşluğu bırakılarak döşenmiştir..kafanı yerden kaldırma diye..O yol 262 metredir.Aslanlı yolun sağ ve solunda bulunan 24 aslan, ”24 Oğuz boyunu” temsil ediyor.Türk kültüründe güç sembolü olduğu için seçilen aslan figürlerinin çift olması milletin ”birlik ve bütünlüğünü” vurgularken, aslanların kedi gibi yatar pozisyonda olması ise bu büyük gücün ”barışseverliğini” sembolize eder..
BUNU UNUTMA..Hatırla ! Orada bir bayrak direği göreceksin…O öyle alelade bir direk değil.. 33,5 metre uzunluğundaki bayrak direğini 1946 yılında yüreği ATATÜRK sevgisi ile dolu Nazmi Cemal adlı bir Türk vatandaşı ABD’den gönderdi. direğin sen 29,5 metresini görebileceksin..
KAFANI KALDIR BAK ! Ata’nın kabri 40 tonluk yekpare mermerden yapılan sembolik lahit’in yaklaşık 7 metre altındaki mezar odasında bulunuyor Türk milletinin kalbine gömdüğü Atatürk, Selçuklu-Osmanlı kümbet mimarisine göre yapılmış sekizgen şeklindeki mezar odasında “VATAN TOPRAĞINDA” yatıyor. Suriye’deki Caber Kalesi,
Kore’deki Türk şehitliği,
Selanik’teki doğduğu evin bahçesi,
KKTC ve illerden getirilen toprakların harmanlandığı “vatan toprağına” İSLAMİ usullere göre kefenlenerek ve yüzü kıbleye bakacak şekilde defnedilmiştir..bunu BİL BİR DEHANIN HUZURUNDASIN..
TİTRE..!
KARANFİLİNİ YAVAŞCA BIRAK…
VE ONA İÇTEN BİR TEŞEKKÜR ET…
Sonra inandığın dinden..konuştuğun dilinden duanı et..O duyar UNUTMA !
Sonra saygı ile yavaşca oradan ayrıl…Ayrıl ki…on binlerce insan da o hazzı yaşasın…Cep telefonunu sessize alacaksın…AÇMAYACAKSIN..
Çok ısrar ederlerse…”BEN ŞU ANDA DÜNYA LİDERİ ULU ÖNDER ,
31 Mart Vakası
Arnavutluk İsyanı
Trablusgarp
İkinci Balkan Savaşı
Çanakkale Savaşı Doğu (Kafkas) Cephesi
Suriye-Filistin Cephesi
Kurtuluş Savaşı
Sakarya Savaşı
Büyük Taarruz KAHRAMANI
GAZİ MAREŞAL BENİM YEGANE CUMHURBAŞKANIM MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün HUZURUNDAYIM !” diyeceksin….

HEKİMHAN FİKİR VE MİZAH KULÜBÜ SİTESİNDEN HACI DALKILIÇ paylaşımıdır. 

ALINTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir