Arguvandan

Başhekimi Prof.Dr. Erdal Aktürk, Pandemi Sürecinde Anlayış ve Hoşgörü Bekliyoruz

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Erdal Aktürk, Koronavirüsle mücadele sürecimizde “Acil Servis ve Pandemi Polikliniğinde günün belli saatlerinde yoğunlaşma olmakta vatandaşlarımızın bekleme süreleri artabilmektedir bu konuda hastanemize başvuran siz kıymetli hemşerilerimizden anlayış ve hoşgörü bekliyoruz dedi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Erdal Aktürk, yaptığı açıklamada Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı doktorlarımızdan hemşirelerimize, temizlik personelimizden diğer tüm sağlık çalışanlarımıza kadar tüm personelimiz koordineli ve birlik içerisinde takdire şayan fedakârlık gösteriyor, riskli bir dönemde olmamıza rağmen hepsi görevlerinin başında fedakârca çalışıyor. Sağlık çalışanlarımız bu mücadelede ter dökerken, maskelerinin izi yüzlerinde yer etmiş bir şeklide maskeleri altında nefes alıp vermekte zorlanırken efekte olup evlerine, ebeveynlerine, çocuklarına, çevresine bulaştırma korkusu var; pozitif çıkan mesai arkadaşımızı duyduğumuzda hüzünlerimiz var; bir hastamızın şifa bulmasıyla unuttuğumuz yorgunluklarımız var… Tüm bunlara karşı siz kıymetli Malatyalı hemşerilerimizden de tek bir isteğimiz var: Koronavirüs mücadelemizde bize destek olun” dedi. 

Prof.Dr. Aktürk “Kıymetli Malatyalılar, Bu süreçte hastanemiz Acil Servis ve Pandemi Polikliniğinde günün belli saatlerinde yoğunlaşma olmakta vatandaşlarımızın bekleme süreleri artabilmektedir bu konuda hastanemize başvuran siz kıymetli hemşerilerimizden anlayış ve hoşgörü bekliyoruz. Maske takın, sosyal mesafenizi koruyun, el hijyeninize dikkat edin ve zorunlu olmadıkça evlerinizden dışarı çıkmayın. Hayatın yönetimini salgına mı bırakacağız, yoksa tedbirlerle salgını biz mi kontrol altına alacağız? Bu sorunun cevabı tedbirlere uymakta. Başarabiliriz! Koronavirüs’e karşı tedbirleri elden bırakmayın. Sağlıklı günler dilerim” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir