Arguvandan

2020-2021 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı Yayınlandı.

Resmi Gazetenin 12 Ağustos 2020 gün ve 31211 sayılı mükerrer sayısında yayınlanan karar gereği, İllerimiz göre Av Komisyonu tarafından 2020-2021 Av döneminde avın yasaklandığı Devlet ve genel avlaklar, Avın serbest olduğu genel ve özel avlaklar, yaban hayvanı yetiştirildiği için ava kapatılan sahalar ve yaban hayatı geliştirme sahası olarak ayrıldığı için avlanmanın yasak olduğu sahalar yayınlanmıştır.

Malatya ve ilçelerinde Avın yasaklandığı Avlaklar olarak şöyle yer almaktadır.

1-Malatya Arguvan Karahöyük Genel Avlağı : Kuzeyi: Güngören ve Konakbaşı köyleri arası Stabilize yol. Batısı: Malatya Arguvan Karayolu ile Çavuş köyü – Güngören istikateti yolu, Güneyi: Malatya Arapgir Karayolu, Doğusu: Konakbaşı, Çayırlı Konducak ve Bahçeli Köyüleri İstikameti Yolu.

8-  Hekimhan Başak Devlet Avlağı: Kuzeyi: Köylü köyü, Çimenlik ve Dikili Stabilize köy yolları, Doğusu: Iğdır, Uğurlu,Kozdere, Sazlıca ve Dikili Stabilize yol güzergehı. Batısı: Hekimhan Hasançelebi – Sivas Karayolu. Güneyi: Hekimhan, Dumlu,Salıcık, İğdir, ve Arguvan Karayolu.

9-Yeşilkale Devlet Avlağı: KuzeyiBatısı Sivas İl Sınırı, Güneyi: Hasançelebi’den Sivas İl sınırına kadar olan Malatya Sivas karayolu ve Köylüköyü, Çimenlik, Dikili ve Eskinli köyleri arasındaki stabilize yollar. Doğusu: Eskinli Köyü ile Sivas İl Sınırı.

Avın Serbest Olduğu Avlaklar:

3- Arguvan Kızıltaş Devlet Avlağı: Kuzeyi: Malatya Sivas İl Sınırı, Batısı: Uğurlu, Kozdere, Sazlıca,Dikili arası stabilize yol. Güneyi: Bozan, Armutlu, Ballıkaya, İğdir arası stabilize yol. Doğusu: Eymir, Güngören. Kömürlük, Sığırcıuşağı arası stabilize yol.

5- Hekimhan İlçesi Yağca Devlet Avlağı Doğusu: Aksütlü, Koşar, Kışla, Tatkınık,Asmaca ve Çavuş köyü yolları. Kuzeyi: Armutlu, Ballıkaya, İğdir ve Dumluköy köyleri stabilize yol güzergahı. Batısı: Yazıhan – Hekimhan karayolu ve Dumlu, Salıcak köy yolları. Güneyi: Yiğitler, Yeşilpınar, Aksütler köy yolları.

6-Hekimhan Yeşilköy Genel Avlağı: Kuzeyi: Yeşilköy, Erecek, Çelikli, Kurşunlu ve Söğütlü köy yolları.  Güneyi: Kadiribrahim, Ozan, Mollauşağı ve Esenbey köy yolları. Batısı: Esenbey, Ilıca, Kölükler, Reşitler ve Söğüt Köy yolları. Doğusu: Kadiribrahim, İriağaç, Tahtalı köy yolları. Olarak sınırlandırılan bölgede 2020-2021 av sezonunda serbest bırakılmıştır.

Av Komisyonunun 2020-2021 av sezonunda alınan karar ekte sunulmuştur.

Merkez Av Komisyonu Kararı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir