Arguvandan

Vefa Konağı Hizmete Açıldı

Vefa Konağı Kanal boyu Hürriyet Parkı bitişiğinde hizmet vermekte

Malatya belediyesi tarafından 2013 yılında temeli atılan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikah arayı binasının tamamlanması ve hizmete açılması ile Malatya Kanal boyunda Evlendirme dairesinde yapılan nikah işlemleri, 2016 Haziran ayından itibaren Fahri Kayahan Bulvarı üzerinde   yeni nikah sarayına yapılmaya başlandı.

Malatya Evlendirme dairesi yeni nikah sarayına taşınması ile boşalan, Kanal boyunda Hürriyet Parkı bitişiğinde bulunan, eski evlendirme dairesinin gerekli tadilatı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığınca yapılarak, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere  31 Ağustos 2018 yılında Vefa Konağı olarak hizmete açıldı.

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında bir süre kapalı kalan “Vefa Konağı”, 26 Haziran 2020 Cuma günü tekrar yaşlılarımızın hizmetine açıldı.

Vefa Konağının, yaşlılarımızın hizmetine açılması nedeniye Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanlığının yaptığı açıklamada şöyle denildi.” Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik olarak faaliyete açılan Vefa Konağı, uzun bir aradan sonra yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı.

Konakta, fiziki mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde ziyaretçilere ücretsiz olarak hizmet sunuluyor.

Koronavirus salgını dolayısıyla ileri yaştaki vatandaşların uzunca bir süredir misafir olamadığı Vefa Konağı, kısıtlamaların kalkmasının ardından yeniden kapılarını açtı.

65 yaş üstü vatandaşların uğrak yeri olan Vefa Konağı, Malatya’nın emektarlarını ağırlamaya devam ediyor.

Konak, nezih ortamıyla ziyaretçilerinin rahat etmesini sağlıyor. Salgın dolayısıyla başlayan yeni süreçte, gerekli tedbirler alınarak şehrin büyüklerinin sosyal ortam ihtiyaçları gideriliyor.

Vefa Konağı ziyaretçileri, çaylarını içip sohbet ederek keyifli vakit geçiriyorlar. Verilen hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getiren ziyaretçiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir