Arguvandan

Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu Kütüphanesi Açıldı

Türkiye’deki ilk coronavirüs hastasını muayene eden Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu  Coid-19 nedeniyle 1 Nisan 2020 günü vefat etmişti. Malatya- Battalgazi Belediye Başkanlığı tarafından  Battalgazi İlçesi Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesinde “Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu “ kütüphanesi açıldı.

Kütüphanenin açılış töreninde konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bizde kıymetli hocamızı sağlık şehidimizin ismini burada yaşatmak adına özellikle bilim yuvasında onun adının sürekli hatırlanması için böyle bir isimle taçlandırmak istedik. Umarım Cemil hocamız öğrencilerimiz için model olur” dedi.

Programa tele konferans sistemiyle görüntülü katılıp görüşlerini bildiren Prof Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun oğlu Onur Taşçıoğlu, Battalgazi Belediyesi tarafından babası adına açılan kütüphanenin kendisini duygulandırdığını ifade ederek, “Böyle güzel bir düşünce ile Babam adına yaptırılan kütüphane bizleri çok sevindirdi. Ailem adına Battalgazi Belediyesine ve değerli başkanıma çok teşekkür ediyorum. Buna benzer kütüphanelerin umut ediyorum ki daha niceleri yapılır. Okuyan ve okuduklarıyla kendini geliştiren öğrencilerimiz olsun. Babamın ismiyle nerelere gelebileceklerini görsünler. Bu davranışınızdan dolayı Battalgazi Belediyesi Başkanı ve çalışanlarına tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Törende bir konuşma yapan Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran ise, “Battalgazi ilçemiz de Eğitim ve Öğretim açısından en kaliteli liselerimizden olan Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisemiz de bu hafta kutlanacak olan Babalar günü dolayısıyla bir sağlık emekçisi babamızın isimi verdiğimiz kütüphanemizi Battalgazi Belediyemizin organizasyonunda beraberce açıyoruz. Bu kütüphanemizin Eğitim ve Öğretim hayatımıza katkı sunacağından inancım tamdır. Bizim en güzel lisemiz olan Sosyal bilimler lisemizde ki öğrencilerimizim burada bulunan kitaplardan ziyadesiyle istifade edeceklerine inancım tamdır. Eğitim ve Öğretim hayatına sundukları katkılardan dolayı Battalgazi Belediye Başkanıma ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık çok güzel bir kütüphane olmuş” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir