Arguvandan

ABD “Temizlik Gücü” Adlı Örgütü Kim İçin Kuruyor

Dostumuz ABD, Suriye’nin Kuzeyinde sınırımızın hemen güneyinde omurgasını PKK, PYD,ve YPG’nin oluşturduğu  10 bin kişilik “Temizlik Gücü” adı altında yeni bir örgüt kuruyormuş. Saygı Öztürk’ün haberine göre 200 milyon Dolar bütçe ayırmış, örgütün finansmanını Suriye de ürettiği petrol gelirlerinden sağlayacakmış.

ABD, hemen sınırımızın güneyinde kurmaya çalıştığı bu örgütü kime karşı kuruyor diye sormaya hakkımız var.

ABD’nin Ortadoğuda çıkarlarını kim tehdit ediyorsa muhtemelen onlara karşı kuruyordur.

Bu devlet kim olabilir?

İç Savaş nedeni ile Suriye’nin merkezi otoritesinin etkinliği, gücü kalmadı, İran ve Rusya’nın desteği ile ayakta durabiliyor, Suriye ABD’nin çıkarlarını tehdit edemez.

1991 Körfez savaşı ve 2003 Irak savaşı nedeni ile Irak fiilen en az üç parçaya bölünmüş, kendi derdine düşmüş, tehdit edemez.

İsrail, ABD’nin can dostu, ABD’nin çıkarlarına zarar vermesi mümkün değil.

ABD’nin kurduğu terör örgütünün hemen kuzeyinde kala kala Türkiye var.  ABD, Türkiye’ye karşı terör örgütü kurarmı, destekler mi?

Türkiye, ABD’nin dostlukları (1795) çok uzun yıllara dayanıyor, Türkiye batı blokunda yer alıyor, NATO’da müteffik, Türkiye topraklarında onlarca üssü var. Türkiye, ABD için 1952 yılında Kore’ye 4500 asker gönderdi. Türkiye’nin,  ABD için  Kore macerası 721 şehit, 175 kayıp ve 2147 yaralımızla sonuçlandı.

ABD’nin her başı sıkıştığında yanında olduk.  Bu kadar fedakarlıkdan sonra Türkiye’yi tehdit etmek için terör örgütü kurması, desteklemesi hiç bir insani kriterlere uymuyor.

Sormak gerekiyor ABD, bu terör örgütünü kim için kuruyor?

Kendileri söylemeselerde  biz biliyoruz.

ABD, ülkemizin hemen güneyinde kurduğu, kurmaya çalıştığı, onbinlerce tır ağır silahlarla desteklediği  terör örgütlerini  Amerika kıtasındaki (kızıldililer) Afrika’nın zencilerine, yada  eskimolara karşı kullanmak için kurmuyor. Elbette ülkemize karşı kuruyorlar.

Tekrar, tekrar sormak gerekiyor, ABD, bu terör örgütünü kim için kuruyor?

Çünkü, biz S-400 hava savunma sistemi aldığımızda, ABD ve NATO ülkeleri sert tepki verdiler, S-400 hava savunma sistemlerini kime karşı kullanacaksınız? Ne ihtiyacınız var, savunmanızı biz üsleniriz, NATO sizi korur diyerek S-400 hava savunma sistemini aldırmamak, alınan sistemi kurdurmamak için ellerinden gelenleri yapıyorlar.

Bizde ülkemizi ABD’nin, NATO’ nun  ve destekledikleri  terör örgütlerinin  tehditine karşı korumak için S-400 hava savunma sistemi almayı ve milli savunma sanayimizi  geliştirmeye çalışıyoruz.

ABD ve NATO gerçeği söylemesede biz  böyle biliyoruz. Biz söylemesekde ABD ve NATO gerçeği böyle biliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir