Arguvandan

Bu Kadar ABD Hayranlığı Niye?

Koronavirüs (Covid-19) salgınında dünya ülkeleri arasında ihtiyacı olan devletlere en çok yardım yapan ülkeyiz.

Salgın süresince 55 ülkeye tıbbi yardım yaptığımız beyan ediliyor. Son üç günde ABD’ye  iki uçak dolusu tıbbı yardım yaptık. Dost düşman ayırt etmeden yardım elimizi uzattığımızla yetkililerimiz öğünüyor.

Bizim ülkemiz insanlarının maske ihtiyacının karşılamadan, ABD, Ermenistan, İtalya,İspanya, İngiltere daha bir çok ülkeye tıbbi malzeme gönderdik.   Bu gönderdiğimiz malzemelerin her birinde vatandaşlarımızın alın teri, göz nuru ve emeği var. Gönderilen yardım kolilerinin karşılığında ne aldık veya ne alacağız.  Uluslar arası ilişkilerde alacağız söylemi fazla doğru değil, söz verilir ama alamayabiliriz. Uluslar arası ilişkilerde ne aldığımız önemli.

Örnek; ABD’ ye gönderdiğimiz yardımlar karşısında, ABD, kuzey Suriyede ve kuzey Irak’ta PYD, YPG, PKK ve yüzlerce terör örgütlerine yardım yapmaktan vazmı geçti.  Ülkemize karşı uyguladığı tehdit ve şantajlardan vazmı geçti?  Parasını ödediğimiz F-35 uçaklarını teslim edecek mi / etti mi? Yıllardır istememize rağmen ülkemize teslim etmediği FETÖ’yü teslim mi etti? Ege ve Doğu Akdeniz’de ki ulusal çıkarlarımızı koruma kararlılığımız karşısında Yunanistan’ın yanında duruşunda değişiklikmi yaptı?  Gönderdiği tehdit dolusu mektubundan dolayı özürmü diledi?  Ne yaptı, bizim için?

Bu kadar ABD hayranlığı niye?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir