Arguvandan

Yaş Sebze ve Meyve Hali Çalışma Günleri

Malatya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu 13 Nisan 2020 günü yaptığı toplantıda Malatya sebze halinden haftada (Pazartesi, Çarşamba, Cuma) günleri olmak üzere üç gün satış yapılacağına ilişkin kurul kararı aşağıda sunulmuştur.

İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı (Karar No 2020/39)

13.04.2020

 İl Hıfzıssıhha Kurulu 13.04.2020 Pazartesi günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuyu görüşerek karara bağlamıştır.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan Koronavirüs (Covid-19) salgını, birçok ülkede hızla yayılım göstererek tüm dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından, ilimizdeki vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için birçok tedbire başvurulmaktadır.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin arttırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak amacıyla aşağıdaki ilave tedbirlerin alınması zarureti oluşmuştur.

Bu kapsamda;

Malatya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular ve Tüccarlar Dernek Başkanlığının bila tarihli dilekçesinde özetle;

Ülkemizi tehdit eden Covid-19 salgınının yayılımını engellemek esnaf, çalışan ve müşterilerin sağlığını korumak amacıyla “Sebze ve Meyve Toptancı Hali”nde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün süreyle satış yapılması için talepte bulunulmuş olup;

İlimiz Yeşilyurt ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde bulunan “Sebze ve Meyve Toptancı Hali”nde Covid-19 salgınının yayılmasını engellemek, esnaf, çalışan ve müşterilerin sağlığını korumak amacıyla 13.04.2020 tarihinden itibaren ikinci bir karara kadar sadece Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün süreyle satış yapılmasına izin verilmesine,

Toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir