Arguvandan

Tunceli’nde Trafikte Koronavirüs Düzenlemesi

Tunceli İl Hfzıssıhha Kurulu 01 Nisan 2020 günü yaptığı toplantıda il ve ilçelerde koronavirüs salgınının önlenmesi içn trafiğe çıkan araçlarda kısıtlama getirildi;  plakaların son rakamları tek olanlar 02 Nisan 2020 günü, plakasının son rakamı çift olanlar 03 Nisan 2020 günü trafiğe çıkacaklar, Bu sisten adışık olarak devam edilecektir denildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında kamu hizmetlerinde görevli personel veya görev verilen araçlar, gıda ve temizlik maddeleri tedarikçileri ve transit geçecek araçlar ve tedavi için sağlık kuruluşlarına müracat edecek araçlar kapsam dışında tutuldu.

Tunceli İl Hıfzıssıha Kurulu Kararı aşağıya çıkarılmıştır.

 Koronavirüs Tedbirleri:

1- İlimiz ve ilçelerinde salgının yayılma tehlikesinin önlenmesi amacıyla araç cinslerine ve kullanım şekline bakılmaksızın hususi ve ticari araçlardan, plakasının son rakamı tek rakamla bitenlerin tek günlerde; çift rakamla bitenlerin ise çift günlerde trafiğe çıkmasına 30 Nisan 2020 tarihine kadar karar verilmiştir. 02.04.2020 tarihi Perşembe saat 00:01’den 02.04.2020 tarihi Perşembe saat 24:00’e kadar plakasının son rakamı çift olan araçlar, 03.04.2020 tarihi Cuma saat 00:01’den 03.04.2020 tarihi Cuma saat 24:00’e kadar plakasının son rakamı tek olan araçlar trafiğe çıkabilecektir. Belirlenen bu sistem takip eden günler için ardışık olarak devam edecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarında kamu hizmetlerinde görevli personel veya görev verilen araçlar, gıda ve temizlik gibi temel tüketim maddeleri tedarikçileri,  ilimizden transit geçecek araçlar ve acil tedavi için sağlık kuruluşlarına müracaat edecek araçlar kısıtlama dışındadır.

2- İlçelerden İl Merkezine gelen araçların tedarik, üretim zinciri ve sağlık dışında çok zorunlu haller olmadıkça il merkezine gelmelerine 30 Nisan 2020 tarihine kadar müsaade edilmeyecektir. Zorunlu hallerde Kaymakamlıklarımız’dan Seyahat İzin Belgesi alınması şartıyla ilçelerden çıkış yapılabilecektir.

3- Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının talebi doğrultusunda, Tunceli Ceza İnfaz Kurumunda görevli personelin görev zamanı dışında dış dünyadan izole bir şekilde ikametlerinin sağlanması için Tunceli DSİ Şube Müdürlüğü Misafirhanesinin cezaevi personeline tahsis edilmesine ve izolasyonun etkin bir şekilde uygulanabilmesi için İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasına 30 Nisan 2020 tarihine kadar karar verilmiştir.

            Oy birliği ile karar verilmiştir. Bu kararlar 02 Nisan 2020 gecesi 00.00 itibari ile uygulanmaya başlayacaktır.

            Kamuoyuna ilanen duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir