Arguvandan

Belediye Bunlarıda Halka Sormalı

Malatya Büyükşehir Belediyesi yeni alınacak otobüslerin rengini halkın tercihi ile belirlenemesine karar verdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, halkın görüş ve önerilerini dikkate alacağının ilk göstergesi olarak, resmi internet sitesinde düzenlediği ankette, halkın görüş ve düşüncelerine önem verdiğini gösterdi. Sayın Belediye Başkanına bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz.

21. yüzyılda halkın yönetime katılması, ilimizi belediye ve halkın birlikte yönetmesi mutlaka çok önemli. Bu konuda belediyenin daha farklı konularda anketler düzenleyeceğine, belediyenin alacağı kararlarında halkın görüş ve düşüncelerine önem vereceğine inanmak istiyoruz.

Malatya Belediyesinin, bundan sonraki  faaliyetlerinde anketlerini çeşitlendirmesini ve aşağıdaki konularıda halka sormasını bekliyoruz.

Halka sorulması gereken bir kaç konuyu şöyle sıralayabilirim.

Malatya Belediyesi Aile Kartı Ulaşım Kartı

İlimizin ekonomik şartları gözönüne alınarak, Şehir içi toplu taşım ücretlerinin tesbiti halka sorulabilir.

Malatya Belediyesi, halkın alım gücünü dikkate alarak,  ekmek fabrikasında üretilen ekmek fiyatlarını , halka sorarak fiyat tesbiti yapabilir.

Malatya Ekmem Büfesi

Tüketicilerin, harcamalarında  su faturaları önemli bir yer tutmaktadır. MASKİ su birim fiyatlarının tesbit ederken halkın görüş, öneri ve  taleplerini dikkate alarak fiyatlandırma yapabilir.    

Malatya’da cadde ve sokaklar yaya yürüyüşü için yapılan kaldırımlar,  büyük oranda esnaflar tarafından ticari amaçları için kullanılmakta olduğu görülmektedir. Esnaflar, kaldırımlara masalarını, sandalyelerini, eşyaların, sebzelerini koyabilmekte, hatta bazı esnaflar kaldırımlara camekan dahi yapmışlar. Kaldırımda iki yayanın yan yana, ya da karşı karşıya yürüyebileceği alan bırakılmamış. Kaldırımların esnaflar tarafından bu şekil kullanımasına devam edilip, edilmeyeceği halka sorulabilir.

Hava kirliliği dikkate alınarak, ilimizde ısınmada düşük kaliteli kömürün kullanılıp , kullanılması konusunda halkın düşünceleri alınabilir.

21.yüzyılda, halkın yönetime katılması, halkı daha mutlu edecek, Malatya’nın daha yaşanır bir il olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir