Arguvandan

Hiç Bir Şey Tesadüfen Olmuyor

Emperyalist devletler, uzun vadeli planlarını yapar, plan ve projelerini satır aralarında ilan ederler.

Emperyalistler hiç bir eylemini gizli, saklı yapmazlar. Satır arasını iyi okuyabilenler emperyalistlerin tüm planları bir çorap söküğü gibi sökerler. Emperyalistlerin planlarının gizli kalan kısımı sadece uygulamaya konacağı tarihtir.

Türkiye ile Suriye arasında sorun çıkacağını gölge CIA’ olarak bilinen Stratfor’un kurucusu George Friedman, MÜSİAD’ın davetlisi olarak istanbul’a gelerek 27 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde verdiği konferasta duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti. “ 10 yıl önce bir kitap yazmıştım.  Türkiye’nin büyük bir güç olarak doğduğunu söylemiştim. Benim bu söylediğim şimdi gerçekleşiyor” diyor.

“10 yıl önce Türkiye’nin ABD ve Rusya ile aynı masada oturacağını ve onlarla eşit olarak konuşacağını kim düşünebilirdi.” diyor.

George Friedman, ABD’nin 18 yıl Irak’ta, Afganistanda ve daha bir çok yerde savaştık çok yorulduk, bunu ABD’nin sürekli yapamayacağını anladık. Artık ABD, (BOP) coğrafyasında sorumluluk almak istemediklerini, Türkiye gibi ülkelerin sorumluluk almasını bekliyoruz” der.

George Friedman, “10 yılık büyümeniz, sizi satın alma gücü paritesinde dünyadaki 13’üncü ülke konumuna yükseltti. Bir sonraki aşamaya geçmek için bölgenizde sorumluluk almak zorundasınız. Hükümetiniz sınırlarınızın ötesine geçmek istemiyor ama sonsuza kadar sınırlarınızın arkasında kalamazsınız. Yavaş yavaş Suriye’ye doğru hareket etmeniz gerekiyor…” der.

George Friedman,  “Askeri ihtiyaçlarınızı biz karşılarız” der.

Wikileaks tarafından açıklanan  2012 yılına ait dosyalarda Amerikan eski  Dışişleri bakanı Hillary Clinton,  o dönemki yazışmalarında Orta Doğu’da “İsrail’e yardım etmenin ve İsrail’in güvenliğini korumanın en iyi yolunun” Suriye’de “güç kullanmak” olduğu ifadesini kullandığı görülüyor.

Hillary Clinton, Suriye devlet başkanı Beşar Esad’ın iktidardan indirilmesi ile Suriye’nin İsrail için bir tehdit olmaktan çıkacağını ve dolayısı ile İran’ın israil düşmanlığına son verileceğini ifade etmektedir.

Hillary Clinton, İran ve Suriye’nin devre dışı bırakılması ile İsrail, Ortadoğuda güven içinde olacaktır, demektir.

Demek ki Ortadoğuda hiç bir şey tesadüfen olmuyor, Herşey yıllar önce emperyalistler tarafından planlanıyor ve zamanı geldiğinde uygulamaya konuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir