Arguvandan

Aytuğ Atıcı, CHP Genel Başkanlığına Aday Oldu.

Aytuğ Atıcı 23 Kasım 1964 Adana doğumlu.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1987 yılında mezun oldu. 1988 – 1989 yılları arasında Çocuk Sağlığı ve Nenatoloji uzmanlığını aldı. Aynı fakültede 1996 yılında doçent oldu. 2003 yılında Profesör oldu. Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi, Dekan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 12 Haziran 2011’de yapılan genel seçimlerde 24. Dönem CHP Mersin Milletvekili seçildi. 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde CHP’den milletvekili seçildi. 24 Haziran 2018 seçimlerinde kendi isteği ile aday olmadı. Aytuğ Atıcı, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gibi bir çok sivil toplum kuruluşu üyesidir.

Aytuğ Atıcı, CHP Mersin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında 28 – 29 Mart 2020 tarihinde yapılacak Olağan Kurultayı’nda CHP Genel Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı. Aytuğ Atıcı adaylığı ile ilgili bir manifesto yayınladı.  

“Reform Hareketi Manifestosu”

”Yepyeni bir öykü yazmak için bu yola çıkmış bulunuyorum. Yepyeni bir öykü derken, bu öykü yepyeni bir parti kurmak, partiyi tamamen yenilemek anlamında değil. Partimizin ilkeleri, varmak istediği hedef çok güzel. Partimizin demokrasi mücadelesi takdire şayan. Ancak, bunu daha ileriye götürmek için yeni öyküler yazmamız gerekiyor. Bu öyküyü hep birlikte, özellikle gençlerle, kadın emeğinin, aklının olmasıyla yazacağız.

Partimizdeki en önemli reformlardan birisi, başarısızlık kriterinin ortaya konmasıdır. Bugüne kadar hiçbir partide başarısızlık nedir dediğiniz zaman bir tanımı yoktur. Başarısızlığın tanımını koyduğunuz zaman, bu tanıma uyan yöneticilerin artık o görevden ayrılmaları gerektiğini söylediğiniz ve bu uygulandığı zaman bunun adı reformdur. Örneğin, genel veya yerel seçimlerde CHP’nin, ittifak olmadan kendi adına aldığı doğrudan oy oranının bir önceki seçimde aldığı oy oranından bir milim bile daha düşük çıkması, bir başarısızlık göstergesidir ve hangi kademede olursa olsun bu kademedeki yöneticilerimizin başarısız kabul edilmeleri ve o görevi bırakmaları bir reform olacaktır.

Kısmet olur partime genel başkan olursam, bu reformlardan çok daha fazlasını ve manifestoda yer alan önerilerimin tamamını uygulamaya ve karar mekanizmalarına kabul ettirmeye çalışacağıma emin olabilirsiniz” dedi.

Atıcı“Bütün bu hayallerimi gerçekleştirmek, duygularımı Türkiye’nin her noktasına taşımak üzere 28-29 Mart 2020’da yapacağımız 37. Olağan Kurultayda CHP’nin genel başkan aday adayı olarak, buradan bütün halkıma seslenmiş bulunuyorum. Böylesine onurlu ve güzel bir yol yürümekten son derece mutluyum. Yolu doğru bulursak, zamanlamayı iyi yapabilirsek, yolu da adabıyla yürürsek, sonuç kendisi bize gelir. O nedenle yolumuz güzel. Yol yürümeyi de biliyoruz Allah’a şükür, adabımız, edebimiz de yerindedir. Bu yolda kimseyi incitmeden, kırmadan neler yapabileceğimizi bütün Türkiye’ye anlatacağız. Adım adım bütün illerimizi gezeceğiz, delegelerimizi ikna edeceğiz ve önce CHP’nin, sonra Türkiye’nin bu reformlara ihtiyacı olduğunu anlatacağız. Bütün üyelerimize ve delegelerimize çağrım; bu manifestonun altına imza atan herkesi bu kutlu yolda birlikte yürümeye davet ediyorum. Benim ekibim CHP’dir. Aday adayı olmak bile büyük bir mutluluk.” ifadesinde bulundu.

One thought on “Aytuğ Atıcı, CHP Genel Başkanlığına Aday Oldu.

 1. POLİTİKA
  Rakipsiz kurultaya varmı gerek
  Oylamaya blok listeleri verek
  Haydi birde hayırlı olsun diyek
  Polika dedikleri bu olsa gerek

  Rakipler taktikle saf dışı olmuş
  Kendi delegesini çoktan bulmuş
  Yönetimini blok liste ile kurmuş
  Politika dedikleri bu olsa gerek

  Ön secim,delege göstermelik yalan
  Carşaf listelerin hepsi olmuş talan
  Hiç rakipsiz kurultay olurmu ulan
  Politika dedikleri bu olsa gerek

  Delegeleri oturduğum yerde yazarım
  Parti tüzüğünün altını güzel kazarım
  Sözde Blok listeyi oylamaya sunarım
  Politika dedikleri bu olsa gerek

  Aday için yüzde on imza şartı yatar
  Bir delege ancak bir adaya imza atar
  Rakip adaylar biraz daha yere batar
  Politika dedikleri bu olsa gerek

  Rakip adaylarımız uğraşsın dursun
  Yazdığım delege imza verilmi sorsun
  Delegelerin yüzde on imzasını bulsun
  Politika dedikleri bu olsa gerek

  Delege secimi için sandık kuralım
  Emeği geçenlere saygı duyalım
  Üye görüşlerini gündeme alalım
  Gerçek Politika’da yerimizi bulalım

  Halka inmeden iktidar olunmaz
  Bu gidişatla bir menzile varılmaz
  Adaletli seçime kimse darılmaz
  Politika dedikleri bu olsa gerek

  Ali hep doğruluk dürüstlükten yana
  İnsan olan haksızlığa nasıl dayana
  Gönlümüz parti tüzüğüden yana
  Politika dedikleri bu olsa gerek..

  2014 – Ali YILDIRIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir