Arguvandan

İdlib’de Gerçekleşen Hain Saldırıda 5 Askerimiz Şehit Oldu,

İdlib’de Gerçekleşen Hain Saldırıda 5 Askerimiz Şehit Oldu, 5 Askerimiz Yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığınca 10. Şubat 2020 gün yapılan açıklamada İdlib’de görev yapan askerlerimize rejim güçleri tarafından yapılan yoğun topçu atışı sonucunda 5 askerimiz şehit oldu, 5 askerimiz yaralandı.  

Milli Savunma Bakanlığınca yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı. “İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

Şehitlerimize Tanrıdan Rahmet, Ulusumuza başsağlığı diliyoruz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir