Arguvandan

MASKİ’den İçme Suyu Açıklaması

MASKİ’den İçme Suyu Açıklaması

24 Ocak 2020 günü saat 20:08’de merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremden sonra Malatya Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde yer yer su kesintisi yaşandı, ayrıca şehire verilen suyun bulanık olduğu görüldü.

Konu ile ilgili MASKİ tarafından açıklama yapıldı. Açıklama şöyle; “Elazığ merkezli olan ve ilimizde de hissedilen 6. 8 şiddetindeki deprem sonrasında, Yeşilyurt ve Battalgazi İlçelerimizin içme suyu İhtiyacını karşılayan Gündüzbey Kaptaj kaynağı suyunda bulanıklık meydana gelmiştir. Önlem almak için MASKİ ve Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin birçok noktasında saat başı su numunesi alınmaktadır. Ayrıca MASKİ ekiplerimiz içme suyu kaynağımız olan Kaptaj’da çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.
Bu konuyla ilgili, bazı basın ve yayın organlarında ve sosyal medyada suya kanalizasyon karıştığı ile ilgili mesnetsiz birtakım iddialar dolaşmaktadır. Vatandaşlarımızın bu tip söylentileri dikkate almamaları önemle rica olunur.

Bu vesileyle bir kez daha Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. MASKİ Genel Müdürlüğü”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir