Arguvandan

Elazığ – Malatya Depremi ve Görüntüleri

24 Ocak 2020 günü saat 20:08’de merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem; Elazığ, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Erzincan, Niğde, Adana, Hatay,Van ve daha bir çok çevre ilde hissedildi.

Deprem Malatya ve Elazığ’da yıkıcı bir nitelik kazandı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Tanrıdan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılara ve depremden zarar görenlere geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Malatya’da depremi yaşamış bir kişi olarak izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Deprem olduğu andan itibaren halkımız kendi kendilerini dışarı attılar. Malatya merkezinde yeteri kadar deprem toplanma merkezi bulunmamaktaydı. Çaresiz kalan insanlar kendilerini güvende hissettikleri yerlere ulaşmak için yollara koyuldular. Sokakların dar olması ve caddelerin  yoğunluğunun artması, trafiğin kilitlenmesine neden oldu.  Konumunu değiştiremeyen insanların büyük bölümü  4-5 katlı binaların arasında 1-2 metrelik dar  kaldırımlarda, güvensiz alanlarda beklemeye başladı.

Malatya ve Elazığ’da sosyal tesislerin ve spor salonlarının halkın kullanıma açılması bir çok aileyi rahatlattı. Toplanma alanlarının yetersiz olması ise ayrı bir tartışma konusunu oluşturdu.

Depreme ne kadar hazırız Türkiye’m 

Depremin sosyal medyaya yansıyan görüntüleri ise aşağıdaki gibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir