Arguvandan

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Koltuğunu Koruma Girişimi

Sözcü gazetesi kö,e yazarı Rahmi Turan, 9 Kasım 2019 günlü köşesinde “Saray’da AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyıp Erdoğan ile görüşen gazeteci kim”  konulu bir yazı kaleme almıştı.

03 Nisan 2011 Egemen Bağış “Rekabetin olduğu yerde kalite olur. Kalite artar. Ancak böyle kötü muhalefet dostlar başına. Biz memnunuz, Allah onların eksikliğini göstermesin” diye memuniyetini ifade ediyor.

03.05.2011 Beylikdüzü mitinginde Recep Tayyip Erdoğan “Yarabbi sana hamdolsun’ diyorum. Önceki bizim için gayet iyiydi, ama şimdi Sayın Kılıçdaroğlu geldi, bu çok daha iyi, işimiz çok daha kolay. Böyle muhalefet dostlar başına” diye muhalefetten menuniyetini ifade ediyor.

21 Ocak 2013 AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Böyle muhalefeti Allah başımızdan eksik etmesin” şeklinde dua etti.

22 Mart 2014 Posta Gazetesi  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan  “Kılıçdaroğlu sen de bırak partin birinci parti olmazsa. Bırakmaz. CHP’liler için söylüyorum. Bunların partı başında olması bizim işimize gelir. Bunlar olduğu sürece biz daha çok seçim kazanırız. Böyle muhalefete can kurban.”diyor.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. “Allah başımızdan eksik etmesin. Onun gibi siyasi öngörülü liderler hep muhalefette olsun ki, bizler daha rahat iktidarda olalım. Daha rahat yolumuza devam edelim.”  İfadelerini kullanıyor.

AKP’nin Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinden memuniyetini her defasında dile getirmesine rağmen, basına yansıyan bilgiler ışığında bu komplonun AKP kaynaklı olmadığı anlaşılıyor.

Gazeteci Rahmi Turan’ın, Talat Atilla’nın, Muharrem İnce’nin ve CHP üst düzey yöneticilerinin açıklamalarına bakıldığında bu kumpasın CHP içinden Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin yönetiminin devam etmesi yönünde bir çaba olduğu anlaşılmaktadır.

2010’da CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a kumpas kurarak genel başkanlıktan istifa ettirerek yerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelmesinde rol alan güç merkezi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevine devam etmesini istiyor.

Burada yapılmak istenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’na rakip çıkabilecek adayların bu günden önünü kesmek, zan altında bırakmak, işlevsiz bırakma, pasifize etme gayretidir.

Ülkeyi ve CHP’yi dönüştürmeye çalışan güç merkezi , CHP’nin  ve Kılıçdaroğlu’nun Muhalefetinden Memun. CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhalefet tarzının değişmesini istemiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir