Arguvandan

Kemal Kılıçdaroğlu Kimin Arkadaşı?

15 Haziran 2017 günü Kılıçdaroğlu’nun Hak, Hukuk,Adalet sloğanı ile başlattığı Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşü 09 Temmuz 2019 günü tamamladı. Türk siyasi tarihinde bir siyasetçinin düzenlediği en uzun yürüyüş olarak tarihe geçti.

Ülkede Hak Hukuk ve Adaletin sağlanması mutlaka çok, çok önemli, ancak daha önemlisi ise devletin bekasıdır.Türkiye Cumhuriyetini kuran bir parti ve onun genel başkanının en önemli görevlerinden biri cumhuriyeti kollama ve koruma görevi vardır. Cumhuriyetimize kast eden hiç bir kurum ve kuruluşun yanında değil, karşısında olmak kendisine yakışandır.

Bu bağlamda 1999 genel seçimlerinde yasalara aykırı olarak yemin etme eylemini gerçekleştirmeyi amaçlayan Merve Kavakçı’ıyı fiilen destekleyen, arkasında duran Nazlı Ilıcak’ı bu gün korumak CHP için hiçde şık bir hareket değildir.

 Yine, Nazlı Ilıcak’ın  2015 seçimlerini kast ederek saltanatın kaldırıldığı tarih olan 1 Kasım 1922’ye atıfta bulunarak “1 Kasım’da Osmanlı saltanatı gibi Türkiye Cumhuriyeti saltanatı da yıkılacak” ifadelerini kullandı. CHP’nin, Nazlı Ilıcak’ın bu söylemini görmezden gelmesi doğru değildir.

Kılıçdaroğlu Adana mitinginde “FETÖ” operasyonunda tutuklanan isimleri okudu, kitle “burada” yanıtını vermesi istendi. Kılıçdaroğlu’nun okuduğu isimler arasında Nazlı Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan gibi isimler yer aldı. Cumhuriyet’e  ve rejime her fırsatta acımasızca saldıran bu kişileri Adana mitinginde halka alkışlatmak, CHP’ye yapılabilecek en büyük kötülüktü. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözde gazetecileri alkışlatması CHP’ye oy veren, gönül veren herkesi derinden yaralamıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu yaptıkları yetmezmiş gibi, partisinin 05.11.2019 günü  gerçekleşen grup toplantısında tahliye kararıyla  ilgili “Bazı gazeteci arkadaşlarımız tahliye oldular ama yetmiyor, hapiste düşünce suçlusu olmaz” ifadelerini kullandı.  Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini halkın değil, seçmeninin değilde Nazlı Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan gibi kişilerin arkadaşı olduğunu ifade etmesi yine halkta büyük üzüntü yarattı.

Geç kalmadan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kimin yanında olduğunu, kimin arkadaşı olduğunu açıklaması gerekiyor. Bu konu netleşsin artık, Kılıçdaroğlu, Nazlı Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan’ların mı arkadaşı? Yoksa CHP’lilerin ve CHP’ye oy ve gönül verenlerin mi arkadaşı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir