Arguvandan

Terör Örgütlerinin Bir Parçası

Bir zamanlar çok güçlü bir devlet varmış, dünyanın her yenine, olur olmaz her şeye müdahale edermiş. Dünyayı ben yarattım gibisinden düşünür, güç sarhoşu olmuş.  Gücünü yerinde ve zamanında kullanmasını bilmediği için zamanla güç kaybetmeye, itibarı sarsılmaya başlamış. El pençe duran koca, koca devletler artık takmaz olmuşlar. Hatta küçük küçük devletler dahi takmamaya başlamışlar. Bu devlet o kadar zayıflamış ki sözünü dinleyen fazla bir devlet kalmamış.

Bir gün benim sözümü hangi devlet dinliyor, hangi devlet bana itaat etmiyor diye danışmanlarından araştırma yapmasını, sonucun bir raporla kendisine sunulmasını istemiş.

Danışmanların yaptığı araştırmada çıkan raporun sonucunu başkana sunmuşlar.

Sayın Başkanım senin sözüne güvenen, sana inananları üç maddede toplayabiliriz demişler.

Başkan: buyurun açıklayın?

Danışman: Size itaat edenlerin başında , tek kişi tarafından yönetilen devletler birici sırada yer alıyor.

Başkan: peki diğer madde?

Danışman: ikinci madde de terör örgütleri size itaat ediyor.

Başkan: peki diğer maddeyi açıklarmısınız?

Danışman: Sayın başkanım üçüncü maddede ise, demokrasi ile yönetilen ülkeleri sayabiliriz. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde hiç bir devlet, ne devletimize, ne de zatıalinize itibar etmiyorlar.

Başkan: nasıl olur, neden itibar etmiyorlar peki?

Danışman:  onların yöneticilerini biz atayamıyoruz, onları o ülkelerin halkları seçiyor. Seçilen parlamento  gücünü halktan aldıkları için, halkın ve kendi ülkelerinin çıkarlarını koruyorlar.

Başkan:  terör örgütleri ve tek kişilik yönetimler neden itaat ediyor?

Danışman: sayın başkanım, tek kişilik yönetimleri daima kontrol edebiliyoruz. Onların yönetimlerinde atamada etkin olduğumuz için, bize mecburlar.

Başkan: demokratik ülkeler neden itibar etmiyorlar?

Danışman: sayın başkan, demokratik devletler,demokrat devletlerle muhatap oluyor, terör örgütleri ile muhatap olan devletlere demokratik ülkeler itibar etmiyor. Terör örgütleri ile muhatap olanları, terör örgütünün bir parçası olarak görüyorlar da ondan. Yani sizi ve devletimizi terör örgütlerinin bir parçası olarak görüyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir