Arguvandan

31 Mart’ta Başarı Dilemek İstiyorum

Siyaset, her gün seçmenin karşısına yeni projeler koyma ve heyecan uyandırma sanatıdır.

Eğer projeleriniz bittiyse, halk için heyecan üretemiyorsanız; kendiniz emekli olmazsanız da halk sizi emekli eder.

Siyaset sahnesinde itibarı sıfırlamış, yalnızca yandaşlarının arkasında koştuğu, toplumun kendisinden kaçtığı birileri ile yapılacak toplantının size faydası olmaz.

Siyasette beraber yürüyeceğiniz kişinin geçmişi, itibarı günümüzde ki karşılıklarını değerlendirmek gerekir. Bu durum çoğu zaman sizin aleyhinize sonuçlar üretir.

Haftada bir ilçe ve köyler geziliyor ve toplantılar düzenleniyor. Yıllardır toplantıya katılan yüzlerin değişmediğini fark etmediniz mi?  Malum kişiyi karşılayanlar azalıyor, konvoyuna destek verenler azalıyor, oy verenler azalıyor. Malum kişi siyasi ömrünü tamamlamış, mağlubiyet sanki adım adım bir kez daha yaklaşıyor.

92.000 seçmenle aldığı partiyi üç seçim sonunda 62.000 indirdiğini görmediniz mi? İnanın bu 62.000 seçmenin tamamına yakını 9 Eylül 1923’ün hatırı için verilen oylardır.

Arguvan’da rakip partinin bu kadar güçlenmesinin nedeni, siyaset de ömrünü tamamlamış kişiler üzerinden hala çalışmaların yürütülmesidir.

Malum kişinin az olsun benim olsun mantığından kaynaklanmaktadır. Belki de CHP’nin Arguvan Belediye Başkanı’nın, 22 Mart’ta yapacağı toplantı mağlubiyetinin sebebi olabilir.

31 Martta başarı dilemek istiyorum ama çok zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir