Arguvandan

Kızıldaş Y.Sülmenli Derneğini Ziyaret Etti

CHP Arguvan Belediye Başkan Adayı bu gün Yukarı Sülmenli Köyü Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti.

Seçim çalışması kapsamında 20-30 kişilik bir ekiple derneğimizi ziyaret eden Kızıldaş, dernek yöneticileri ve üyelerimiz tarafından karşılandı.

Biz seçim çalışması yapacağı düşüncesi ile sayın başkan adayının, konuşmasını projeleri hakkında bilgi vermesini , destek istemesini bekliyordum, ancak olmadı.

  •  Arguvandan.com yöneticisi olarak  Belediye Başkanından talepte bulunmak is Aşağı Sülmenli,Yukarı Sülmenli ve Tarlacık köylerinin ulaşım sorunu olduğunun, Arguvan Kop’un günde en az iki defa sabah saat 10 ve akşam son seferlerinin bu köylerden geçmesini talep ettim.
  • Sayın başkan bu konuda talepte bulunulmadığını ifade etti.
  • Ben geçen yıl üç kişilik bir heyetle kendilerini ziyaret ettiğimizi hatırlattım.
  • Bu gün başkan müracaatın Büyük şehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetlerine yapılması gerektiğini, Arguvan Kop’un güzergahı ile ilgili yetkisinin olmadığını, ancak Büyük Şehir Belediyesinin görüş sorması halinde uygun görüş bildireceğini ifade etti.
  • Diğer bir soru olarak Arguvan’ın tahıl ambarı olduğunu ürünlerini üretici, belediye ortaklığı ile kurulacak şirket veya kooperatifle un,yem,bulgur fabrikalarının kurulması ile üreticinin ürünlerinin daha iyi değerlendirilebileceğini ifade ettim.

Sayın Başkan konu ile ilgili projelerinin olduğunu kitapçıklarının okunması halinde görülebileceğini ifada etti.

Sayın Başkan’a ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum.

[envira-gallery slug=”mehmet-kizildas”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir