Arguvandan

Önce Hizmet, Sonra Oy

31 Mart 2019 yerel seçimlerine giderken ülkemizde bir aday enflasyonu yaşanmakta.

Her mahallede, her köyde, onlarca muhtar adayları, il ve ilçelerde yine onlarca belediye başkan adayları açıklandı.

Herkes harıl harıl çalışıyor. Tek bir sloganları var “Hizmet için varım”

kim kime bedava beş yıl hizmet yapmak ister, bu ne büyük bir aşk, ne büyük bir vatan millet sevgisidir. Ben inanmıyorum, bu insanların çıkarı olmadan bu insanları bu kadar çok sevdiklerine, bu kadar büyük hizmet aşkı ile yanıp tutuştukları na. Adayları, aday adaylarının hizmet aşkının altında yatan hırsın makam, maaş, hırsı olduğunu düşünüyorum.

Aday, adayları bu kadar kendi çıkarlarını düşünüyorsa eğer, halkında kendi çıkarlarını düşünmeli, birlikte olup, toplumun menfaatlerini savunmalarının zamanını geldiğine inanıyorum. Toplum toplumsal sorunlarını seçim çalışmalarında devamlı masada bulundurmalı, adaylarla sorunlarını sürekli tartışmalı, toplumun anasının ak sütü gibi helal olan hakkını başkasına yedirmemeli.

Artık önce oy sonra hizmet anlayışından  vazgeçmeli. Bu seçim kampanyası döneminde “Önce Hizmet, sonra oy” prensibi benimsenmeli.

Her aday, seçmeni çantada keklik olmadığı bilmeli.

Bizim Tarlacık, Yukarı Sülmenli, Aşağı Sülmenli mahalleleri  ve bağlı mezralarının ulaşım sorununa kesinlikle seçimden önce çözüm bulunmalı. Arguvan kop’un günde iki defa sabah saat 10 ve akşam son seferlerinin karşılıklı olarak köylerimizden geçmesi sağlanmalı.

Adı geçen köylerimizin / mahallelerimizin ulaşım sorununun çözümü için ortak hareket etmelerinin sonuç getireceğine inanıyor, başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir