Arguvandan

Haluk Cömertoğlu CHP Malatya Arapgir belediye Başkanı adayı oldu

[envira-gallery slug=”comertoglu”]

AKP Malatya Aarpgir  belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu partisinden istifa etti. Haluk Cömertoğlu   31 Mart 2019’da yapılacak seçimde CHP Arapgir belediye başkann adayı oldu.

Haluk Cömertoğlu Kimdir?

Haluk Cömertoğlu 01.01.1965 yılında Arapgir’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Arapgir’de tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.  Ticaret hayatına 1988 yılında Malatya’da başlayan Cömertoğlu  siyasete 27 Mart 1994 yılında yerel seçimlere Refah Partisinden Arapgir Belediye Başkan adayı olarak başladı. Cömertoğlu 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde AKP’den Arapgir Belediye Başkanı oldu. Haluk Cömertoğlu evli ve dört çocuk babasıdır.

1 Şubat 2019 günü AKP’den istifa eden Cömertoğlu,  2 Şubat 2019 günü CHP’ye üye oldu.  Cömertoğlu, yaptığı açıklamada  “İnsan odaklı bir yönetimin, insana hizmet eden bir bakışın, kavganın kimseye kazandırmayacağı anlayışıyla kucaklayan, sevgiyle, şefkatle ve dostlukla yol alan bir yolculuğa hep birlikte yürümeye adayım. Yerim olarak da Cumhuriyet Halk Partisine müracaat etmiş bulunmaktayım.” ifadeleri kullanıldı.

03 Şubat 2019 günü’de CHP MYK toplantısında  Malatya Arapgir belediye Başkanı adayı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir